Do nového ročníka futbalovej sezóny sme vstúpili zahájením letnej prípravy v prvej polovici júla. Vypadnutie do druhej futbalovej nám priniesol jeden problém a to zrušenie kategórie U16, ktorá sa organizuje jedine v prvej dorasteneckej lige. takže do letnej prípravy nám nastúpilo vyše 30 chlapcov. Rozhodli sme sa, že tréningový proces bude prebiehať spoločne. Niekedy to nie je jednoduché s takým počtom hráčov, ale vieme si to organizačne urobiť tak, aby sa všetci chlapci rozvíjali v kvalitnom tréningovom procese aj naďalej. Zatiaľ sa nám to darí celkom slušne. Musím pochváliť chlapcov v tejto vekovej kategórii. K tréningom pristupujú veľmi poctivo a sústredene, takže nám to uľahčuje prácu a verím, že to tak bude pokračovať počas celého ročníka. Problémom  bolo herné vyťaženie všetkých hráčov v majstrovských zápasoch. Preto sme sa rozhodli  spolupracovať s FK Svit, kde sme na hosťovania, alebo striedavé štarty posunuli vyše 10 chlapcov, takže počas víkendu sa snažíme herne vyťažiť všetkých hráčov. Začiatok  spolupráce bol trochu náročný, ale už si to sadlo a  sme spokojní, ako je to teraz nastavené.
 Pokiaľ ide o náš vstup do súťaže, tak samozrejme zatiaľ sme spokojní. Vyhrali sme všetky 4 zápasy, ale ide nám hlavne o individuálny rozvoj hráčov. Chceme hrať v tejto súťaži dominantný, útočný futbal s hlavným cieľom rozvíjať ich herné sebavedomie podľa hráčskych funkcií. Vôbec nepoznáme kvalitu našich súperov, ale chceme sa zamerať na naše herné výkony. Cieľom je samozrejme vyhrať dlhodobú súťaž, ale ako som spomínal už skôr, hlavným cieľom je pripraviť chlapcov do ďalšej futbalovej kariéry, prioritne do U19, možno neskôr do dospelého futbalu.