Trénerovi Róbertovi Petrušovi sme položili pár otázok s odstupom času :

Pán tréner, v prvom rade blahoželáme k oceneniu tréner roka v klube FK Poprad, ako to vnímate?
Ďakujem pekne. Určite má to veľmi potešilo a chcem sa touto cestou poďakovať všetkým fanúšikom ktorí mi poslali hlas. Veľmi si to cením.

Sezónu sme ukončili veľmi dôležitým víťazstvom s Lokomotívou, v čom spočíval úspech v tomto zápase?
Úspech v tomto zápase spočíval v tom, že sme sa na súpera veľmi dobre pripravili, ako po taktickej tak aj po mentálnej stránke. Chlapci išli na dno svojich síl. Tento zápas chceli veľmi vyhrať a nakoniec sa im to aj podarilo, za to im patrí veľké poďakovanie. Urobili mne ako trénerovi a pevne verím že aj všetkým fanúšikom veľkú radosť.

Ako teda hodnotíte jesennú časť, podarilo sa Vám v pomerne krátkom čase z tímu vyťažiť to najlepšie, nielen v lige, ale aj v pohárových dueloch.
Jesennú časť hodnotím veľmi pozitívne aj keď začiatok nám nevyšiel optimálne, nakoľko sa mužstvo prakticky ešte len skladalo. Postupom času si práve tí noví hráči osvojili systém ktorým hráme. Veľmi dobre zapadli do mužstva a pomohli nám dosiahnuť tieto výsledky. Čo mňa ako trénera veľmi teší bola predvedená hra ako sme sa prezentovali v zápasoch.

Ako prebieha príprava s hráčmi A-mužstva, čakajú nás nejaké zmeny v zostave? Výborne sa uviedli zahraničné posily, najmä Miketić, Teikeu a gólové zápasy prišli aj od mladého nigerijského útočníka Abdula Danilejiho
Prakticky sme trénovali do 18.12 kedy sme mali spoločné ukončenie. Začiatok zimnej prípravy máme naplánovaný na 8.1. Pevne verím, že mužstvo zostane pokope a pokúsime sa ho ešte vhodne doplniť 1 - 2 hráčmi. Verím že aj zahraničné posily ktoré boli u nás v jeseni s nami začnú aj zimnú prípravu.

Po týchto výkonoch očakáva verejnosť návrat tímu do 3. ligy, no je to ešte dlhá cesta, čo bude pre to potrebné spraviť?
Za seba môžem povedať, že toto mužstvo má nato, aby postúpilo do 3. ligy a urobí maximum v zimnej príprave, aby bolo pripravené na jar tento cieľ splniť. Na záver by som sa chcel veľmi pekne poďakovať v 1. rade mojim hráčom, vedeniu a 13stemu hráčovi, teda všetkým fanúšikom za podporu počas celej jesennej časti a zaželať všetkým všetko dobre v novom roku.