Ako je na tom kategória U-17 nám prezradil tréner Boris Rigo.

Zimnú prípravu sme začali začiatkom januára. V nej sme sa zamerali na rozvoj kondičných a pohybových schopností hráčov na ihrisku vo Veľkej a taktiež na rozvoj silových schopností
v posilňovni v strednej športovej školy. v príprave sme mali približne 30 hráčov kategórie U17 a U16. kondičnú zložku sme samozrejme oživili sériou prípravných zápasov. Našou snahou bolo zabezpečiť dvojzápasy, aby mali herné vyťaženie všetci hráči. S prípravou môžem vysloviť spokojnosť, chlapci pristúpili k tréningom veľmi zodpovedne a väčšina hráčov absolvovala prípravu bez zranení a chorôb. To sa verím prejaví aj v majstrovských zápasoch, ktoré začína už 25.02.2024 na ihrisku vo Vranove. Výborným spestrením na doladenie formy a utuženie kolektívu bolo 5 dňové sústredenie v Radave, kde sme mali vytvorené výborné podmienky na tréningy, zápasy a regeneráciu. Kolektív opustil kapitán družstva Jakub Slebodník, ktorý odišiel na hosťovanie do Tatrana Prešov a ďalšich troch hráčov sme posunuli do kategórie U19. Šancu tak môžu dostať ďalší mladí hráči z kategórie U16, ktorých chceme zabudovať do zostavy a ktorí by mali byť na budúci rok dôležitými hráčmi tejto kategórie od leta. S prípravou môžeme byť spokojní a verím, že sme dobre pripravení na jarnú časť sezóny, kde chceme nadviazať na jesenné výkony, samozrejme vyhrať súťaž a pričiniť sa o postup dorasteneckých kategórii naspäť do I. dorasteneckej ligy.
Súhrn prípravných zápasov:
FK Poprad U17 - MFK Michalovce U17 2:3