A-mužstvo už na čele tabuľky po zaváhaní Loky v Raslaviciach ... z titulov sa naplno tešia dorastenci ... Áčko povedie do konca sezóny Michal Mičko ... ženy porazili ŠK Futura 4:0 ...

FK Poprad - Matija Miketić

Marián Fedor (strelecká nádej FK Poprad)
„Môžem otvorene povedať, že úvod tohto vydareného stretnutia nebol pre nás vôbec jednoduchý. Súper spod Vihorlatu sa zameral viac na pozornú defenzívnu činnosť a našu ofenzívnu chuť sa nám snažil sťažiť. Po zrýchlení našej útočnej hry a s lepšou aktivitou sme sa však predsa len dočkali vytúženého ovocia. Určite sme všetci veľmi radi, že napokon z toho bola až výrazná poltuctová úroda. Osobne ma toto víťazstvo teší ešte viac, keďže do zápasu som sa k tímu pripojil až v jeho druhej polovici a najväčšiu radosť mi priniesol strelecký zápis v podobe môjho prvého gólu. Presvedčil som sa, že keď dokážem dokonale splniť úlohy nášho skúseného kormidelníka vždy to prinesie želateľný efekt. Celé mužstvo si však v tejto dobe plne uvedomuje, že záver sezóny je ešte ďaleko a ak chceme v nej dosiahnuť vytúžený postup do vyššej súťaže nesmieme v nastúpenom trende poľaviť. Veľký osoh nám k naplneniu nášho cieľa neustále prináša aj vynikajúca pohoda v kolektíve a pevný tímový duch. Všetci chceme poctivo a zodpovedne kráčať od zápasu k zápasu, aby sme dokázali vystúpiť až na požadovaný vrchol.“

Róbert Petruš (tréner A tímu)
„Som veľmi rád, že aj v tomto domácom súboji s nevyspytateľným mužstvom sme dokázali kráčať v nastúpenom trende naďalej. Hostia sa však na našom trávniku zamerali v prevažnej miere na obrannú činnosť, čo bola voda na mlyn pre mojich zverencov. Tí dokázali dokonale splniť všetky moje požiadavky, o ktorých sme si povedali pred začiatkom duelu. Umnou taktickou hrou sme si už v prvej polovici zápasu vytvorili vynikajúci náskok rozdielom triedy, ktorý sme po zmene strán dokonale prikrášlili. Potvrdilo sa, že keď sa nám zavčasu podarí gólovo presadiť s pribúdajúcimi minútami hráme omnoho ľahšie a svižnejšie. Poltuctový skalp a ukážkové góly nás povzbudili, ale naše víťazstvo mohlo byť ešte výraznejšie nebyť nevyužitých vyložených príležitostí. Tento úspech je pre celý tím správnym odrazovým mostíkom do nadchádzajúcich meraní síl v náročnom zostávajúcom programe tejto súťaže. Z môjho pohľadu ma veľmi nadchlo aj gólové prebudenie ostatných hráčov, ktorí sa dokázali konečne efektívnejšie presadiť aj v zakončení. Doposiaľ ich v najväčšej miere predvádzala naša cenná posila z Nigérie AbdulhakimAhmadDaneji, ktorý prináša svojou brilantnou hrou vo finálnej fáze radosť nielen mužstvu, ale najmä verným fanúšikom popradského futbalu. Neustále sa ukazuje, že dôležitým faktorom je veľká zodpovednosť a prístup každého hráča k svojim zápasovým povinnostiam. Presvedčili sme sa, že väčšina z nich sa môže potešiť z gólového zápisu tak ako tomu bolo dnes. Pevne verím, že aj po veľmi krátkom oddychu prebiehajúcej jarnej časti dokážeme na toto dnešné hladké víťazstvo úspešne nadviazať aj v ďalšom súboji s herne jednoduchším súperom z Veľkého Šariša s ktorým je zisk troch bodov pre nás povinnosťou.“