Róbert Petruš( tréner FK Poprad)

„Dnešné víťazstvo so štvrtým tímom z FK Ľubotice považujem určite za nesmierne povinné a dôležité. Teší ma, že moji zverenci úžasnou hernou aktivitou dokázali zatlačiť súpera do obrannej ulity, prakticky ho k ničomu nepustili a dvoma ukážkovými gólmi už do polčasu si vytvorili dvojgólové vedenie. Nebyť ešte ďalších nevyužitých sľubných šancí po prestávke sa nám mohlo omnoho ľahšie dýchať a hrať s väčšou chuťou. Náš výkon a cesta ku skalpu samozrejme záležala aj na tom, čo nášmu protivníkovi dovolíme. Keďže chlapci počas celého priebehu duelu išli až na dno svojich síl splniť tento cieľ nebolo problémom. Hoci každý z našich verných fanúšikov očakáva, že so stúpajúcou hernou formou v tomto pravom čase budú naše výhry ešte výraznejšie o takomto splnení ich túžby ešte nemôže byť ani reči.
 Každé meranie síl je pre nás náročné a súperi sú tvrdým orieškom preto nás akýkoľvek plný bodový zisk dokáže nadchnúť. S blížiacim sa finišom tejto súťaže si moji zverenci dosiahnutie postupu plne uvedomujú. Neustále je našou povinnosťou držať sa na špici tabuľky, čo sa nám doposiaľ veľmi darí. V obrannej činnosti navyše predvádzame vynikajúce kolektívne výkony. Napriek tomu, že naše čisté kontá nám narušil súper z Čane, môžem povedať že defenzíva sa nám od zápasu k zápasu čoraz viac zlepšuje. Ako ukázal priebeh dnešného súboja dosiahli sme jednoznačne zaslúžené víťazstvo a mrzieť nás môžu iba zahodené vyložené šance, ktorých premenenie by dozaista potešilo ešte viac našich priaznivcov. Z mojej pozície trénera však musím zdôrazniť, že pracovať s chlapcami v tejto dobe v boji o postup nie je vôbec jednoduché. Ak chceme s našim najväčším konkurentom z Lokomotívy držať krok a mať ho na uzde, hráči si musia neustále uvedomovať vážnosť tejto situácie. Ani v jednom prípade si nemôžeme dovoliť nič podceniť, pretože by nás to mohlo vyjsť veľmi draho. Akékoľvek zakopnutie by Košičania dokázali dokonale využiť a v tomto boji o postup nám utiecť. Veľmi ma teší, že v mužstve prevláda nepretržite vynikajúca tímová nálada a herná pohoda, ktorá sa preukazuje nielen počas tréningových jednotiek, ale najmä v stretnutiach. Udržiavať sa ju snažím nepochybne aj ja svojim koučingom, preto som nesmierne rád, že odmeny v podobe víťazstiev sa stále dočkám. Dúfam, že na dnešné tri body nadviažeme aj na ihrisku náročného Kechneca, kde ich zisk bude pre nás ťažkou prekážkou. Urobíme preto maximum, pretože táto výhra by bola pre nás ďalším odrazovým mostíkom do domáceho zápasu s Medzilaborcami.“